• Bakshishi më i madh që Meda ka marrë ndonjëherë?!

  Këngëtari i mirënjohur kosovar, Mehdin Përgjegjaj-Meda ishte i ftuar këtë javë në emisionin ‘’1 Kafe me Labin’’, i cili transmetohet çdo të dielë nga ora 12:00, në RTV21. Meda gjatë emisionit i është përgjigjur pyetjeve të ...

 • Obama bën shaka për Trump – ja çfarë thotë për të! (Video)

  Presidenti amerikan, Barak Obama, ka ironizuar kandidatin republikan për garën presidenciale në SHBA, Donald Trump. Komentet e Obamës për Trump u bënë dje gjatë darkës solemne të përvitshme të Shtëpisë së Bardhë me Shoqatën e Korrespodentëve, ...

 • Obama tallet me Trumpin

  Presidenti amerikan, Barack Obama, ka bërë shaka dhe është tallur me njërin prej kandidatëve republikanë për garën presidenciale në SHBA, Donald Trump. Komentet e Obamës për Trumpin dhe fushatën presidenciale u bënë mbrëmjen e 30 prillit, ...

 • Sherr mes shoferëve në Tiranë, polici: Aman mos u zini këtu (Video)

  Shoferi i autobusit të linjës Kombinat-Kinostudio është konfliktuar me një tjetër shofer. Arsyeja ka qenë se shoferi i autobusit ka bllokuar rrugën dhe është ofenduar nga shoferi i automjetit tip Golf. Sipas raportuesit, faji ishte i ...

 • VV thotë se punëtorët në Kosovë janë të ndarë dhe të nëpërkëmbur

  Me rastin e 1 Majit, Ditës Ndërkombëtare të Punëtorëve, Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate ka thënë se dëshiron të sjellë edhe një herë në vëmendje problemet e mëdha që përjetojnë në Kosovë punëtorët gjithnjë e më ...

Bota që e shihni përreth mund të mos jetë asgjë më shumë se vetëm një ...

BotaShqip

36
TECH

Kompania Samsung është duke dhënë një përpjekje të madhe për të ndihmuar shëndetësinë. Ajo kohëve të fundit ka lansuar një makinë të re me ultratinguj e cila mund ...
Comments Off on Samsung sjell aplikacion të ri për foshnjat që lindin para kohe (Video)
35
SPORT

Silvio Berlusconi është më afër se kurrë për të shitur Milanin. Epoka e italianit për rreth tri dekadave do të marr fund siç duket në qershor të këtij ...
Comments Off on Berlusconi më në fund do ta shet Milanin
34
TECH

Analisti i respektuar Ming-Chi Kuo nga KGI Securities kohët e fundit është aktivizuar më shumë se më parë, duke treguar detaje për celularin e ardhshëm iPhone 7. Pretendimet ...
Comments Off on iPhone 7 do të jetë një zhgënjim për përdoruesit e Apple
33
VIDEO TECH KURIOZITETE

Kur nëna natyrë krijoi fotosintezën, ajo me siguri nuk priste që të përfshihej ndonjë kabllo USB. Një kompani evropiane është duke zhvilluar një pajisje intriguese e cila do ...
Comments Off on Së shpejti bimët në shtëpi mund të ngarkojnë telefonin tuaj (Video)
32
SPORT

Sulmuesi 19-vjeçar i skuadrës së Hannoverit, Niklas Feierabend, ka ndërruar jetë. Niklas Feierabend ka vdekur në një aksident me makinë ku gjithashtu nga ky aksident kanë vdekur edhe ...
Comments Off on Aksident me fatalitet, ndërron jetë sulmuesi i Hannoverit
29
KOSOVA LAJME

Këngëtari i mirënjohur kosovar, Mehdin Përgjegjaj-Meda ishte i ftuar këtë javë në emisionin ‘’1 Kafe me Labin’’, i cili transmetohet çdo të dielë nga ora 12:00, në RTV21. ...
Comments Off on Bakshishi më i madh që Meda ka marrë ndonjëherë?!
28
SHOWBIZ

Ai u bë i njohur për shqiptarët me këngën “Axhamiu” në vitin 2003, shkruan lajmi.net. Që prej asaj kohe, për 6-7 vitet e ardhshme ai ishte një ndër ...
Comments Off on Shpat Kasapi feston ditëlindjen, ja sa vjet mbush sot
26
SHOWBIZ

Emri i saj është Merita Haxhia, ndonëse të gjithë e njohim me emrin e artit Gugu. Këngëtarja arriti të rrëmbejë vëmendjen e të gjithëve, pas deklaratave të saj ...
Comments Off on Gugu: Noizy nuk ma ngre

Këngëtari i mirënjohur kosovar, Mehdin Përgjegjaj-Meda ishte i ftuar këtë javë në emisionin ‘’1 Kafe me Labin’’, i cili transmetohet çdo të dielë nga ora 12:00, në RTV21. ...