>

Hyrjen e policisë serbe në Kosovë s’i ndalon askush

12

Xhandarmerinë serbe nuk e pengon të hyjë në Kosovë as EULEX-i, as KFOR-i e as institucionet e vendit. Kështu të paktën ka deklaruar një ditë më parë Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi. Derisa KFOR-i nuk ka komentuar deklaratën e Rexhepit, Naim Rashiti nga Grupi Hulumtues për Politika të Ballkanit thotë të gjitha mekanizmat More...

by genta | Published 2 months ago
11
By genta On Thursday, June 26th, 2014
0 Comments

Rakic nuk ka informacione se Prishtina po kërkon largimin e tij

Kryetari i Mitrovicës veriore, Goran Rakic ka thënë sot se nuk ka marrë asnjë informacion nga Ministria e Pushtetit Lokal të Kosovës për shkarkimin eventual të tij. “Nuk ka marrë asnjë informacion nga More...

10
By genta On Thursday, June 26th, 2014
0 Comments

Qeveria, kontakte me Brukselin për heqje të shpejtë të barrikadës

Qeveria e Kosovës ka intensifikuar veprimet dhe kontaktet me Brukselin në mënyrë që barrikada e rivendosur me lumin Ibër në Mitrovicë të hiqet sa më shpejt. Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe zv/kryeministrja More...

9
By genta On Thursday, June 26th, 2014
0 Comments

Haziri: Qeveri për kthimin e shpresës te qytetarët

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Lutfi Haziri, në emisionin Rubikon të KTV-së, ka thënë se marrëveshja e bllokut opozitar do të jetësohet dhe se do të gjendet gjuhë e përbashkët me Vetëvendosjen për More...

8
By genta On Thursday, June 26th, 2014
0 Comments

Teuta: Vota për mua, votë për Presidentin Rugova

E bija e ish presidentit Ibrahim Rugova, Teuta Rugova, e cila është zgjedhur deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, nëpërmjet rrjetit social Facebook i ka falënderuar More...

7
By genta On Thursday, June 26th, 2014
0 Comments

Erleta Hoti paralajmëron largim nga VV dhe skena politike

Rezultatet zyrtare të zgjedhjeve të publikuara sot nga KQZ-ja kanë qenë zhgënjyese për shumë kandidatë, kurse disa prej nuk po mund të pajtohen me faktin që nuk do të jenë deputetë. Por, largim nga More...

8
By genta On Thursday, June 26th, 2014
0 Comments

Kurti kërkon dialog brenda Kosovës dhe me Bashkimin Evropian

Zyrtarë të lartë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë pritur në takim, ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Anne Meskanen. Me këtë rast, Lideri i kësaj partie, Albin Kurti ka thënë se Qeveria e re emergjente More...

7
By genta On Thursday, June 26th, 2014
0 Comments

Ja lista zyrtare e deputetëve të NISMA

Nisma për Kosovën, në legjislativin e ardhshëm pritet të prezantohet me 6 deputetë. 01. Fatmir Limaj 26,770 02. Jakup Krasniqi 18,600 03. Haxhi Shala 7,285 04. Shukrije Bytyqi 6,024 05. More...

Kategorit e lajmeve

Nese nuk hapen videot

Kliko buttonin me posht qe te hapet video.. .
Page Speed 59 queries in 0.703 seconds.